Szkoła Trenerów ChangeMakers

Dlaczego warto nam zaufać?

– kompleksowy program przygotowujacy do roli trenera

– elastyczne prowadzenie i materiały dopasowane do potrzeb grupy, dobre tak dla początkujących, jak i dla doświadczonych trenerów

– szkoła przygotowana specjalnie do specjalistów pragnących wykorzystać swoje kompetencje zawodowe w roli trenera

– otrzymasz praktyczne procedury do wykorzystania na każdym etapie pracy trenerskiej – w promowaniu swoich usług, przygotowywaniu ofert, analizie potrzeb, projektowaniu, prowadzeniu i ewaluacji szkoleń

shutterstock_109260374  

Rola trenera często kojarzy się z wyjątkową charyzmą czy zdolnościami prezentacji mówcy, który porywa za sobą tłum. W rzeczywistości jednak, główne zadanie trenera jest inne: ma on zapewnić grupie bezpieczeństwo. Tylko w warunkach pełnego zaufania i bezpieczeństwa uczestnicy szkolenia mogą pozwolić sobie na pełne, aktywne zaangażowanie. Dobry trener, to trener który potrafi stworzyć takie warunki na sali szkoleniowej, popychając jednocześnie grupę w kierunku nowych wyzwań, dostarczając odbiorcom nowej wiedzy i angażując ich w proces jej poznawania.

  

Wielu specjalistów ma w swojej branży wybitną wiedzę i umiejętności, którymi chciałoby się podzielić. Dlaczego tego nie robią? Niektórzy powstrzymywani są błędnym wyobrażeniem trenera-charyzmatyka. Czują, że samemu nie są dość przebojowi, by zaistnieć w tym stylu przed grupą. Inni czują się komfortowo z wystąpieniami, ale nie potrafią przedstawić swojej wiedzy w formie, która byłaby atrakcyjna, zrozumiała i łatwa do praktycznego zastosowania dla odbiorców. Są też w końcu tacy, którzy po prostu nie wiedzą jak takich odbiorców znaleźć, jak dotrzeć ze swoimi umiejętnościami do zainteresowanych.

shutterstock_115031500

Szkoła Trenerów ChangeMakers powstała aby zaspokoić potrzeby takich osób. Wiemy, że na rynku jest wielu specjalistów, na co dzień błyszczących w swojej pracy, ale poszukujących możliwości dokonania zmiany w swoim życiu i wyjścia ze swoją wiedzą do ludzi. Te pierwsze kroki mogą być niełatwe, co powstrzymuje wiele osób przed ich podjęciem. Program naszej Szkoły wprowadza w rolę i umiejętności trenera w sposób bardzo prosty, liniowy i praktyczny, ucząc konkretnych procedur i rozwiązań oraz przygotowując na wyzwania, jakie mogą czekać przed początkującym trenerem.

  

Program Szkoły Trenerów zaprojektowany został tak, by mogli skorzystać z niego zarówno zupełni początkujący, jak i osoby, które spędziły już nieco godzin na sali szkoleniowej. Będzie również przystępny dla młodych osób, dopiero zaczynających swoją karierę i chcących od początku rozwijać się na ścieżce trenera. Jest jednak szczególnie profilowany pod osoby, które mają już zbudowany pewien potencjał zawodowy i chciałyby wykorzystać ten potencjał w uczeniu innych.

business-170645_640

W ciągu szkoły poznasz każdy etap prowadzenia szkolenia, od analizy potrzeb uczestników i projektowania szkolenia, pomocy edukacyjnych i materiałów szkoleniowych, poprzez sam proces zachodzący na sali szkoleniowej, aż po ocenę skuteczności szkolenia i raportowanie po jego zakończeniu. Opanujesz Model Szkoleniowy SAFE, którego zastosowanie pozwala maksymalizować krótko- i długoterminową skuteczność procesu szkoleniowego. Nauczysz się radzić z trudnymi i nietypowymi sytuacjami na sali szkoleniowej i w toku wielu wystąpień zbudujesz sobie solidne poczucie pewności w roli trenera. Poznasz również metody budowy i rozwoju firmy szkoleniowej oraz zaplanujesz swój rozwój w roli trenera. Na każdym etapie kursu otrzymasz solidne wsparcie merytoryczne oraz praktyczne procedury, których wdrożenie ułatwi Ci opanowanie i stosowanie poznawanych umiejętności.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikacji. Certyfikat wystawiany jest przez ChangeMakers.

shutterstock_72908485

Model SAFE

Safety – bezpieczeństwo umożliwia zaangażowanie w naukę

Activity – najskuteczniejsza nauka to nauka aktywna

Flow – oraz prowadzona we flow, tej idealnej przestrzeni między posiadanymi umiejętnościami a wyzwaniem

Effectiveness – esencją szkolenia jest jego skuteczność, rozumiana jako stosowanie nowo poznanych rozwiązań przez uczestników szkolenia po jego zakończeniu

shutterstock_112567886

Program Szkoły

Zjazd 1 Podstawowe umiejętności trenerskie

Prowadzi: Artur Król

Podczas tego zjazdu poznasz rolę trenera oraz podstawy Modelu Szkoleniowego SAFE. Zapoznasz się z poszczególnymi etapami tworzenia i prowadzenia szkolenia, oraz będziesz mieć okazję przećwiczyć podstawowe umiejętności trenerskie podczas praktycznych występów przed grupą. Ten zjazd ma na celu przygotowanie fundamentów, na których będziesz budować w toku całego szkolenia, przygotuj się więc na poznanie wielu nowych rzeczy i odkrycie potencjału, którego się po sobie nie spodziewałeś.


Zjazd 2 Analiza potrzeb szkoleniowych i ocena efektywności szkolenia

Prowadzi: Beata Rzepka

Drugi zjazd poświęcony jest dwóm ściśle powiązanym, choć pozornie odległym kwestiom – analizie potrzeb szkoleniowych, oraz ocenie skuteczności szkolenia. Odkryjesz jednak, że w rzeczywistości są to ściśle powiązane procesy, które należy postrzegać w perspektywie całościowego procesu rozwoju danego uczestnika. Da Ci to perspektywę niezbędną w skutecznym projektowaniu procesów szkoleniowych i znacząco wpłynie na skuteczność Twojej pracy.


Zjazd 3 Projektowanie szkoleń

Prowadzi: Artur Król

Podczas tego zjazdu nauczysz się projektować skuteczne szkolenia. Dostaniesz cały zestaw „klocków”, z których będziesz mógł składać swoje szkolenia, wraz z opisem przeznaczenia, zalet i wad każdego z tych elementów, jak również sugestiami n.t. najskuteczniejszych połączeń. Ułatwi Ci to sprawne przygotowywanie szkoleń jednocześnie spójnych i dopasowanych do potrzeb uczestników. Nauczysz się również jak przygotowywać odpowiednie materiały szkoleniowe i pomoce edukacyjne, dzięki którym uatrakcyjnisz swoje szkolenia.


Zjazd 4 Praktyczne narzędzia pracy trenera

Prowadzi: Beata Rzepka

Czwarty zjazd poświęcony będzie praktycznym narzędziom możliwym do wykorzystania w pracy trenera. To właśnie ten „miękki” warsztat trenerski, którego opanowanie umożliwi Ci sprawne prowadzenie i wspieranie uczestników. Liczne ćwiczenia połączone z sesjami informacji zwrotnej zapewnią Ci znaczący skok kompetencji trenerskich.


Zjazd 5 Proces grupowy i trudne sytuacje szkoleniowe

Prowadzi: Artur Król

Podczas tego zjazdu nauczysz się rozpoznawania faz procesu grupowego oraz ról przyjmowanych przez uczestników szkoleń, jak również dowiesz się jak praktycznie wykorzystywać tą wiedzę w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń. Będziesz też miał okazję przećwiczyć sposoby radzenia sobie z tzw. „trudnymi uczestnikami” i „trudnymi sytuacjami”, jakie mogą zajść w toku szkolenia. Dowiesz się również jak zadbać o swoją higienę psychiczną w roli trenera, dzięki czemu łatwiej Ci będzie uchronić się przed wypaleniem w pracy z grupą.

 

(Dodatkowo) Zjazd dla Praktyków Beyond NLP*

Prowadzi: Artur Król

W trakcie tego zjazdu poznasz specyfikę projektowania szkoleń z zakresu NLP i Beyond NLP. Odkryjesz również specyfikę szkoleń z zakresu rozwoju osobistego i procesów psychologicznych, w tym możliwe problemy i trudne sytuacje, które mogą pojawić się na szkoleniach tego typu. Będziesz miał również okazję przećwiczyć narzędzia trenerskie z zakresu NLP i Beyond NLP i nauczysz się jak projektować nowe narzędzia tego typu.

 

Zjazd 6 Rozwój kariery trenera oraz sesja egzaminacyjna/sampling

Prowadzi: Artur Król

Podczas ostatniego zjazdu Szkoły zajmiesz się metodami promocji swojej działalności jako trenera. Zaplanujesz model swojej pracy na rynku trenerskim (lub na wewnętrznym „rynku”organizacji w której pracujesz), zaplanujesz swoją scieżkę rozwoju, jak również przejdziesz przez egzaminacyjny proces Samplingu – zademonstrujesz próbkę zaprojektowanego przez siebie warsztatu tak, jak demonstrowałbyś ją potencjalnemu klientowi i uzyskasz odpowiednie informacje zwrotne.


Opinie uczestników:

Szkolenie przekonało mnie, że trenerstwo jest umiejętnością, której można się nauczyć i otworzyło mi nowe możliwości. Dało zdecydowanie najbardziej i najszybciej aplikowalny zestaw umiejętności i zapewniało stałe poczucie progresu i niezwykła praktyczność. Polecam, szkolenie realizuje to co obiecuje w 110%

Ocena: 4.86/5

Przemysław Łomnicki

2015 (Uczestnik szkolenia Szkoła Trenerów ChangeMakers)

 

Poczułam się trenerem. Poczułam że jestem w stanie projektować i przeprowadzać szkolenia.

Największe zalety: Przydatność treści, wszechstronność.

Ocena: 5/5

Urszula Rysiewska

2015 (Uczestniczka szkolenia Szkoła Trenerów ChangeMakers)

 

A. Król to solidna i pewna firma i szczerze polecam to szkolenie jeśli chcesz zostać trenerem, albo jesteś nim już, ale chcesz podnieść swoje kompetencje i rozwinąć się w tej roli.

Ocena: 5/5

Piotr Rolnik

2015 (Uczestnik szkolenia Szkoła Trenerów ChangeMakers)

 

Spełniłam marzenie, które powstało jak miałam 19 lat 🙂

Największa zaleta szkolenia: Praktyka i regularny monitoring postępów.

Co powiedziałabyś znajomym o tym szkoleniu: Warto

Ocena: 4.14/5

Rita Starzyk

2015 (Uczestniczka szkolenia Szkoła Trenerów ChangeMakers)

 

Pozwoliło mi spojrzeć na siebie inaczej, lepiej zdiagnozować swoje umiejętności i popracować nad ich poprawieniem.

Największa zaleta szkolenia: Otworzenie „klapek” w mózgu.

Co powiedziałabyś znajomym o tym szkoleniu:  Jeśli chcesz zdobyć/ poprawić umiejętności trenerskie w zakresie NLP , powinieneś zainwestować w to szkolenie.

Ocena: 5/5

Renata Frączkiewicz-Krzal

2015 (Uczestniczka szkolenia Szkoła Trenerów ChangeMakers)


Prowadzący:

www.dianadomin.comArtur Król jest psychologiem, trenerem i coachem z wieloletnim doświadczeniem w branży. W swojej pracy łączy liczne metody zmiany osobistej i ogromne doświadczenie praktyczne z nieustannie wzbogacaną wiedzą z zakresu wielu dziedzin nauk społecznych. Autor setek artykułów n.t. zmiany osobistej, oraz książek m.in. na temat skutecznej nauki, pewności siebie oraz praktycznego warsztatu coacha i changemakera.

Więcej informacji na jego temat: www.krolartur.com

 SESJA PORTRETOWA

Beata Rzepka – trener, coach kariery, specjalista HR. Praktyczną wiedzę o planowaniu ścieżek kariery, ocenie potencjału zawodowego, budowaniu programów rozwojowych zdobyła, pracując w dużych międzynarodowych firmach. Praktykę wsparła teorią: skończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania Personelem na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Właścicielka firmy SELF,  (www.selfcompany.pl). Autorka książek „Kariera pod kontrolą” oraz  „Kariera na wysokich obcasach”.

  

Cena: 4970 zł w przedpłacie, 5970 zł po terminie przedpłaty.

Sprawdź też nasze pakiety szkoleniowe, dzięki nim możesz oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

 

Czas i miejsce:

Warszawa, I połowa 2017

Zajęcia odbywają się w godzinach 10-18

Jestem gotowy do pracy -ale nie wiem co mam robić...

*Trening Trenerski Beyond NLP

Absolwenci Szkoły Trenerskiej ChangeMakers, którzy ukończyli również kursy Praktyk Beyond NLP mają również możliwość darmowego udziału w specjalnym zjeździe poświęconym metodom szkoleniowym stosowanym w nauce Beyond NLP i zostania trenerami NLP i Beyond NLP.

Absolwenci Szkoły Trenerskiej ChangeMakers, którzy nie odbyli szkoleń z zakresu Beyond NLP będą mieli możliwość wzięcia udziału w zjeździe z zakresu Beyond NLP przy okazji kolejnych edycji Szkoły Trenerskiej, po nadrobieniu zaległości.


Rezerwacja Szkolenia

Potwierdzam znajomość regulaminu usługi

Lub wyślij wiadomość na adres info@changemakers.pl