Szkoła Coachingu i Changeworku ChangeMakers

Dlaczego warto nam zaufać:

– przejdziesz kompleksowy program nauki coachingu i changeworku, uczący nie tylko samych metod pracy z klientem, ale również prowadzący krok po kroku przez poszczególne etapy tworzenia, rozwoju i promocji działalności na rynku coachingowym;

– poznasz konkretne procedury, które możesz wykorzystać pracy z szeregiem najpopularniejszych problemów, z jakimi mogą przyjść do Ciebie klienci, tym samym oszczędzając całe lata zdobywania doświadczenia metodą prób i błędów;

– opanujesz szeroki wachlarz skutecznych narzędzi, dzięki któremu łatwo odnajdziesz się w pracy z klientami;

– to kurs nastawiony na praktyczne rozwiązania oraz łatwe do wdrożenia procedury, ułatwiające odnalezienie się w karierze coacha i szybki jej rozwój.


Kariera coacha – specjalisty pracującego z innymi ludźmi, pomagającego im pokonywać problemy i osiągać lepsze rezultaty w swojej pracy i życiu osobistym – wydaje się być niezwykle atrakcyjna. Elastyczny czas pracy, duża autonomia, nieustanny rozwój, kontakt z ciekawymi ludźmi i satysfakcja z wyników, jakie pomaga się im osiągać.

Co roku coraz więcej osób, zachęconych taką perspektywą, kończy szkoły coachingu, wychodzi na rynek… i zderza się tam z brutalną rzeczywistością pracy w tej branży i braku przygotowania do wymagań rynkowych. Szacuje się, że w Polsce regularnie zarabia jako coachowie mniej niż 5% absolwentów szkół coachingowych, a nawet wśród tych kilku procent jedynie niewielka część żyje głównie z pracy z klientami. Pośród najczęściej wymienianych problemów nowi absolwenci wskazują przede wszystkim na brak umiejętności dotarcia do potencjalnych klientów oraz brak jasnych procedur w pracy z klientami. Można odnieść wrażenie, że typowe szkoły coachingu uczą zwykle „jak” należy wykonywać pracę coacha, ale za mało uczą o tym „co” należy w tej pracy robić.

shutterstock_106027019

Szkoła Coachingu i Changeworku ChangeMakers powstała w celu wypełnienia tych braków. Podstawowym założeniem przy projektowaniu programu naszej szkoły było dostarczenie praktycznych, proceduralnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed ludźmi stawiającymi pierwsze kroki w coachingu. Chcemy, aby nasi absolwenci mieli dostęp do jasnych, konkretnych planów działania i mogli być – jeśli tylko tego zechcą – wręcz prowadzeni za rękę w tym początkowym, najtrudniejszym okresie funkcjonowania na rynku coachingowym.

nlp

Mamy świadomość, że decyzja o podjęciu nauki w szkole coachingu wiąże się z dużą inwestycją czasu i pieniędzy, dlatego zależy nam na tym, by inwestycja ta okazała się dla naszych absolwentów jak najkorzystniejsza. Jesteśmy obecnie jedyną szkołą na rynku, której program obejmuje m.in. budowanie swojej pozycji na rynku usług oraz konkretne procedury pracy z najpopularniejszymi problemami, z jakimi przychodzą klienci, takimi jak brak motywacji czy lęk przed publicznym zabieraniem głosu.

Program naszej szkoły obejmuje naukę zarówno technik coachingu niedyrektywnego, jak i dyrektywnych narzędzi z zakresu coachingu/changeworku, a nawet elementy coachingu prowokatywnego i narzędzi hipnotycznych w coachingu. Jako nasz absolwent będziesz więc przygotowany do pracy z szerokim zakresem klientów i potencjalnych problemów, co pozwoli Ci łatwiej znajdywać klientów, czuć się pewniej w swojej nowej roli oraz osiągać lepsze wyniki w swojej pracy.

annual-report-203761_640

Program szkoły przygotowany jest tak, że skorzystają z niego zarówno osoby zainteresowane podjęciem pracy coacha na pełny etat, prowadzeniem sesji coachingowych jako dodatkowej, wspomagającej działalności, jak również te, których ambicją jest zostać coachem wewnętrznym w swojej organizacji.

Czas trwania szkoły to dziesięć weekendowych zjazdów (dwieście godzin szkoleniowych), rozłożonych w czasie ośmiu miesięcy. Oprócz tego każdy uczestnik ma prawo do skorzystania, w czasie roku od zakończenia szkoły, z dwóch bezpłatnych sesji superwizyjnych (otrzymuje również zniżkę na ewentualną dalszą superwizję).

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikacji. Certyfikat wystawiany jest przez ChangeMakers.

 

Poszczególne moduły prowadzone są przez troje doświadczonych trenerów:

Artur Król – psycholog, trener i coach, od 2007 prowadzi firmę coachingowo-szkoleniową ChangeMakers. Jako coach i changeworker pracował indywidualnie z blisko tysiącem osób. Autor licznych książek w tematyce rozwoju osobistego, zmiany osobistej i coachingu, m.in. „Pewność siebie”, „Talent nie istnieje” czy „Opowiesci zmieniacza”. Twórca metod Beyond NLP i Dynamic Mindscapes.

Katarzyna Rutecka – doradca zawodowy, trener, coach, wykładowca na kierunku coaching na GWPS. Wieloletnie doświadczenie trenerskie, coachingowe i doradcze, w tym ponad tysiąc godzin przeprowadzonych konsultacji indywidualnych, pozwalają jej wzbogacić prowadzone zajęcia z coachingu o liczne praktyczne przykłady i rozwiązania.

shutterstock_110537090

Czego się nauczysz:

– skutecznego prowadzenia sesji coachingowych i changeworkowych

– jak działać na każdym etapie współpracy z klientem, od pierwszego kontaktu, przez wymianę pierwszych wiadomości/telefonów, przez przygotowanie i prowadzenie sesji, aż po ewaluacje efektów i kontakt posesyjny

– konkretnych procedur pracy z najpopularniejszymi problemami, z jakimi mogą się do Ciebie zgłaszać klienci

– najlepszych praktyk w zakresie coachingu oraz prowadzenia i rozwijania firmy coachingowej

– metod skutecznej promocji swojej marki jako coacha i zdobywania klientów coachingowych

– szeregu praktycznych metod, takich jak coaching niedyrektywny, coaching prowokatywny, panorama społeczna, beyond NLP, RTZ, Dynamic Mindscapes, a nawet hipnoza w ujęciu coachingowym

– jak radzić sobie z trudnymi klientami i nieoczekiwanymi sytuacjami na sesji

– przygotowania i stosowania kwestionariusza przedsesyjnego i innych form oceny sytuacji klienta

– sposobów dbania o higienę psychiczną w swojej pracy oraz metod planowania swojego rozwoju zawodowego

shutterstock_115031500

Terminy:

Termin ustalany – Podstawy skutecznej pracy z klientem

Termin ustalany – Coaching, cz. 1

Termin ustalany – Zawód: Coach

Termin ustalany – Coaching, cz. 2

Termin ustalany – Changework, cz.1

Termin ustalany – Changework, cz. 2

Termin ustalany– Prowadzenie sesji z klientami

Termin ustalany – Hipnoza w coachingu oraz coaching prowokatywny

Termin ustalany – Struktura popularnych problemów

Termin ustalany – Sesja egzaminacyjna

shutterstock_53303224

Opinie uczestników:

Kompleksowa wiedza, zarówno odnośnie prowadzenia procesu jak i technik coachingowych. Warto iść.

Ocena: 5/5

2015 (Uczestnik szkolenia Szkoła Coachingu i Changeworku)

 

Zaczęłam prowadzić coachingi, mam ogólną orientację w temacie, wiem do czego dążyć. Szkolenie dało mi szerokie spektrum narzędzi, zwłaszcza Changeworku.

Ocena: 4.93/5

Urszula Rysiewska

2015 (Uczestniczka szkolenia Szkoła Coachingu i Changeworku)

 

Co to szkolenie zmieniło w Tobie i Twoim życiu: Dało wiedzę czym jest coaching, jakie są w nim szanse i zagrożenia. Dało więcej pewności siebie i uświadomiło mi, że jestem zupełnie normalnym człowiekiem, mimo własnych problemów.

Największe zalety: Wiedza i Twoja osoba.

Co powiedziałbyś znajomym o szkoleniu: Jeśli interesuje ich coaching, to jest to miejsce dla nich.

Ocena: 4.93/5

Piotr Rolnik

2015 (Uczestnik szkolenia Szkoła Coachingu i Changeworku)

 

Co to szkolenie zmieniło w Tobie i Twoim życiu: Sprawiło, ze coaching jako przyszły zawód wyszedł ze sfery marzeń do rzeczywistości, wiem za co się wziąć, co doskonalić i jak to zrobić. Uświadomiłam sobie, ze moje problemy tez mogę rozwiązać, a niektóre z nich po prostu wyolbrzymiam. Mogę pomoc i sobie i innym.
Jaki jest pojedynczy największy atut tego szkolenia: Praktyka połączona z gotowością odpowiedzi na każde pytanie uczestnika! „zmuszenie” uczestników do nagrywanych sesji 😉 mocno otwiera oczy na nieuświadomione zachowania w roli coacha i ewentualne braki wiedzy czy zahamowania
Co powiedziałabyś znajomym o tym szkoleniu: Konkurencyjne szkolenie merytorycznie jak i cenowo, które daje mocne podstawy do coachingu jak i własnego użytku prowadzone przez doświadczonego i wyrozumiałego coacha o trzeźwym spojrzeniu na świat i z poczuciem humoru 🙂 Plus za dużo praktyki i cenne uwagi!

Ocena: 5/5

Karolina Wodecka

2015 (Uczestniczka szkolenia Szkoła Coachingu i Changeworku)


Szczegółowy program:

Zjazd I. Podstawy skutecznej pracy z klientem

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Pierwsze spotkanie szkoleniowe ma na celu zapoznanie uczestników z procesem rozwojowym, w którym będą brać udział, jak również dostarczyć podstawowych narzędzi w przygotowaniu do własnej pracy. Na tym etapie poznasz podstawowe rozróżnienia między takimi metodami jak coaching, changework czy psychoterapia, nauczysz się jak rozpoznawać z którymi klientami możesz pracować oraz jakie narzędzia dobierać do poszczególnych rodzajów pracy. Zrozumiesz co wpływa na skuteczność sesji oraz jak mierzyć efekty pracy z klientem, oraz zaplanujesz swój własny program rozwoju jako coacha.

  

Zjazd II. Coaching, część 1

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Katarzyna Rutecka

Drugie spotkanie szkoleniowe to wprowadzenie do tematyki coachingu. Zrozumiesz specyfikę pracy coachingowej, poznasz i opanujesz metody budowania kontaktu z klientem, nauczysz się aktywnie słuchać i zadawać odpowiednie pytania coachingowe, oraz wspólnie z klientem planować kolejne działania i rozliczać go z jego wyników.

  

Zjazd III. Zawód: Coach

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Trzeci zjazd ma przygotować uczestników do aktywnego funkcjonowania na rynku coachingowym, promocji swoich usług, rozwoju firmy, jak również dbania o swój własny rozwój i higienę psychiczną jako coacha. Nauczysz się jak skutecznie, ale uczciwie promować swoje usługi (na rynku, lub wewnątrz struktur organizacyjnych), poznasz specyfikę budowy firmy coachingowej oraz liczne praktyczne rozwiązania stosowane w branży, oszczędzając sobie tym samym wiele pracy przy ich samodzielnym odkrywaniu.

Celem tego zjazdu jest umożliwienie uczestnikom zacząć własną praktykę już na tym etapie szkoły. Dzięki temu możesz zdobywać praktyczne doświadczenie oraz budować świadomość swojej marki w oczach klientów, tak by – gdy skończysz Szkołę ChangeMakers, mieć już ugruntowane podstawy do dalszego działania. Drugim istotnym celem tego zjazdu jest zadbanie o Twój własny rozwój oraz Twoją higienę pracy jako coacha. Poznasz metody planowania dalszego rozwoju swoich umiejętności (wraz z oceną komercyjnej opłacalności różnych działań rozwojowych), przyjrzymy się również tematyce wypalenia zawodowego oraz częstym problemom etycznym, jakie mogą się pojawiać w takiej pracy. Zrozumiesz w końcu rolę i znaczenie superwizji. Dzięki temu wszystkiemu będziesz w stanie nie tylko zostać coachem, ale również zadbać o siebie w tej pracy i skutecznie wykonywać ją przez długie lata.

  

Zjazd IV. Coaching, część 2

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Katarzyna Rutecka

Czwarty zjazd szkoleniowy poświęcony będzie eksploracji narzędzi coachingowych oraz postaw, jakie coach powinien demonstrować w pracy z klientem. Nastawiony na praktyczny trening oraz bezpośrednie zdobywanie informacji zwrotnych, od klientów, ten zjazd da Ci kompetencje oraz pewność siebie niezbędną do pracy coachingowej z klientami.

  

Zjazd V. Changework, część 1

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Podczas tego zjazdu poznasz podstawy changeworkowych metod pracy z klientami, takich jak Panorama Społeczna, Beyond NLP, czy szereg technik do pracy z przekonaniami. Changework, metoda wspierania klientów, która jest zdecydowanie bardziej dyrektywna i skupiona na rezultatach niż coaching, będzie stanowić istotne narzędzie w Twojej pracy i zapewni Ci większą elastyczność oraz skuteczność w codziennej pracy, pozwalając radzić sobie z klientami, z którymi typowi coachowie nie byliby w stanie uzyskać dobrych efektów.

  

Zjazd VI. Changework, część 2

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Drugi zjazd poświęcony technikom changeworku zapozna Cię z metodami pracy z częściami osobowości takimi jak dynamic mindscapes, jak również z technikami pracy z granicami (Mindlines), jak również przykładowych struktur i narzędzi stosowanych w procesach doradczych i mentoringowych. Dzięki opanowaniu tych kompetencji będziesz miał dużą w swobodę w doborze odpowiednich narzędzi w pracy z klientami i uzyskiwaniu jak najlepszych efektów.

  

Zjazd VII. Praktyka coachingu oraz coaching prowokatywny

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący:  Artur Król

To spotkanie składa się z dwóch jednodniowych modułów. Moduł pierwszy będzie stanowił okazję do praktycznego podsumowania dotychczasowej wiedzy i przetestowania swoich kompetencji w roli coacha. Natomiast moduł drugi pozwoli Ci opanować prowokatywne podejście do coachingu, tym samym dodając do Twojej skrzynki z narzędziami kolejne metody i dając jeszcze więcej swobody i możliwości w pracy z klientami.


Zjazd VIII. Prowadzenie sesji z klientami

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Podczas ósmego zjazdu Szkoły nauczysz się jak nawiązywać pierwszy kontakt z klientem w sposób optymalizujący efekty późniejszej sesji, jak przygotowywać i wykorzystywać kwestionariusze przedsesyjne oraz jak aranżować miejsce w którym odbywa się sesja tak, by zapewnić klientowi oraz sobie bezpieczne i komfortowe warunki do skutecznej pracy. Poznasz również różnego rodzaju zachowania obronne i sztuczki stosowane przez klientów oraz nauczysz się reagować na najbardziej prawdopodobne trudne sytuacje, jakie mogą mieć miejsce w pracy z klientami. Ten zjazd zapewni Ci ogromną dawkę bezpieczeństwa i komfortu w roli coacha i changeworkera.

  

Zjazd IX. Struktura popularnych problemów

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

Przedostatni zjazd Szkoły stanowi połączenie wszystkiego, co poznałeś w toku swojej nauki. Poznasz struktury najczęstszych problemów, z jakimi mogą się do Ciebie zgłosić klienci – w jaki sposób te problemy zwykle powstają, oraz jakie narzędzia i w jakiej kolejności wykorzystywać w pracy z danym klientem. Oczywiście, każdy klient jest inny, jednak na poziomie procesowym większość osób mających dany problem potrzebuje przepracować te same sprawy. Ty nauczysz się jakie to rzeczy oraz jak z nimi pracować, tym samym unikając jednej z największych obaw absolwentów kursów coachingu: „To co ja mam konkretnie robić z tym klientem, gdy już do mnie przyjdzie na sesje?”

W trakcie tego zjazdu poznasz struktury oraz programy pracy w zakresie m.in.:

– pewności siebie/nieśmiałości

– motywacji

– lęków

– fobii społecznej

– przemawiania publicznego

– nieszczęśliwego zakochania

– zarządzania czasem

– problemów z nauką

  

Zjazd X. Sesja egzaminacyjna

20 godzin szkoleniowych

Prowadzący: Artur Król

 Ostatni zjazd stanowi teoretyczną oraz praktyczną sesję egzaminacyjną, której zdanie niezbędne jest do uzyskania certyfikacji. Każdy z uczestników otrzyma również indywidualne sugestie odnośnie dalszego rozwoju.

  

Dodatkowo:

Każdy z uczestników ma prawo do wykorzystania dwóch darmowych, godzinnych sesji superwizyjnych z Arturem Królem, otrzymuje również zniżkę na dalsze spotkania superwizyjne.

shutterstock_109260374

 Regulamin certyfikacji:

 Otrzymanie certyfikatu Szkoły Coachingu i Changeworku ChangeMakers wymaga spełnienia następujących warunków

a) osobisty udział w przynajmniej 160 spośród 200 godzin szkolenia. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie odrobienie max. 20 godzin nieobecności w formie pracy własnej potwierdzonej egzaminem lub udziałem w odpowiednim zjeździe kolejnej edycji szkoły.

b) zaliczenie egzaminu teoretycznego na minimum 60% i zaliczenie egzaminu praktycznego na minimum 60%. Szczegółowe wymogi egzaminacyjne, kryteria oceny, zakres niezbędnego do opanowania materiału i umiejętności zostaną zawarte w materiałach szkoleniowych. W przypadku nie zaliczenia egzaminów możliwe jest umówienie pojedynczego bezpłatnego terminu poprawkowego, każda kolejna próba poprawy wymaga wniesienia opłaty egzaminacyjnej w wysokości 400 zł. Po każdym egzaminie, niezależnie od jego zaliczenia, uczestnicy otrzymają jasne wskazówki odnośnie obszarów do poprawy.

c) akceptacja i przestrzeganie Kodeksu Dobrych Praktyk.

  

Certyfikacja Szkoły Coachingu i Changeworku ważna jest przez okres dwóch lat, po którym to okresie może ulec dalszemu, bezpłatnemu przedłużeniu, na życzenie absolwenta. Warunkiem przedłużenia jest ciągłe przestrzeganie Kodeksu przez absolwenta. Lista absolwentów Szkoły z ważnymi certyfikatami będzie umieszczona na stronie Szkoły (udostępnienie nazwiska wymaga zgody na udostępnienie danych osobowych).

book-1797_640

Opinie nt. szkoleń ChangeMakers:

Z całą pewnością mogę teraz stwierdzić że szkolenie z Arturem Królem znacznie przerosło moje oczekiwania. Było bardzo dobrze przygotowane i poruszało wiele aspektów, niedostępnych na wielu innych szkoleniach. Mnóstwo praktycznej wiedzy skondensowanej w jednej dziennej dawce sprawiło że ze szkolenia wyniosłem wiele treści, niezbędnych do pracy coachingowej. Cały dzień w pełni wykorzystany na zdobywanie cennej wiedzy i uczenie się od profesjonalisty w dziedzinie coachingu. Świetnie przygotowane materiały, których było w sam raz i wszystkie zostały w pełni przerobione. To co nadaje wyjątkowości szkoleniom prowadzonym przez Artura to indywidualne podejście do każdego z uczestników i budowanie dobrej relacji, niezbędnej do efektywnej pracy.Jako coach charakteryzuje się pełnym zawodowstwem i buduje spójny wizerunek profesjonalisty w swojej dziedzinie, który stale udoskonala swój warsztat. Z pełnym przekonaniem mogę dzisiaj powiedzieć że szkolenie z Arturem Królem to jedna z lepszych inwestycji w moim życiu.

Adam Sekuła, coach, 2009

Bardzo dobre szkolenie dla przyszłych coachów. Dużo wiedzy oraz doświadczenia oraz ćwiczenia praktyczne dla samoświadomości tego, gdzie się jest na rynku. Rewelacyjne informacje o metaforach w biznesie.

Agata Górkiewicz,  2013

Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie, to szkolenie to PODSTAWA!

Jacek Gapski, 2013

Konkret – przykłady, które „sprawdziłeś na własnym grzbiecie” (np. przykłady doświadczeń z marketingiem czy skutecznymi metodami). Warto 🙂 bo od udziału w szkoleniu może zależeć, czy uda się wejść na rynek i na nim pozostać – otwiera oczy na wiele kwestii. 

Marta Smolińska, 2012

Pierwsze szkolenie, na którym bylem, w którym dowiedziałem się co mam robić w kwestiach innych, niż same kompetencje jako coacha.

Jacek Baraniecki, 2012

Więcej opinii znajdziesz TUTAJ


Cena:

5500 zł w przedpłacie, 6500 zł po terminie przedpłaty

Możliwa również płatność ratalna: 2500 zł opłaty podstawowej oraz 8 miesięcznych rat po 550 zł

Poznaj również nasze pakiety szkoleniowe.


Czas i miejsce:

Warszawa, kwiecień -grudzień 2016, zarejestruj się jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje.


Rezerwacja Szkolenia

Potwierdzam znajomość regulaminu usługi

Lub wyślij wiadomość na adres info@changemakers.pl