Lean Mind Experience

Rób to, co daje wartość Tobie i ludziom wokół Ciebie

 

Jak duża część Twojego życia daje prawdziwą wartość?

A jak wiele czasu i energii marnujesz na oczekiwaniu, nadmiernych przygotowaniach czy naprawianiu przeoczonych błędów?

A jakby to było, gdyby udało się zmienić te proporcje na lepsze?

Lean Mind to system kompetencji osobistych, którego istotą jest maksymalizacja wartości. Czy spędzasz czas z bliskimi, uczysz się, pracujesz czy odpoczywasz, Lean Mind pomoże Ci w pełnym korzystaniu z każdej chwili.

 

Podejście Szczupłe/Lean powstało pierwotnie w fabrykach Toyoty. Działając na dużo mniejszą skalę, nie mogła rywalizować z masową produkcją amerykanów. Oni, korzystając z ogromnej skali działalności, mogli sobie pozwolić na ogromne marnotrawstwo. Toyota skupiła się więc na podejściu, które maksymalizowało działania dające wartość klientowi Zrobili to usuwając ogromną część zbędnych działań, spóźnionej korekty usterek, oczekiwania i marnotrawienia.

Lean Management okazał się świetnie sprawdzać w biznesie. Pozostało pytanie, czy nie ma szerszego zastosowania?

Patrząc na ludzkie działanie, łatwo można dostrzec w nim te same cechy produkcji masowej. W skali całego społeczeństwa ta skala się sprawdza. Ewentualne błędy czy problemy jednostek „giną w tłumie”. Ale to co sprawdza się dla dużego, nie musi się sprawdzać dla małego. To co działa dla społeczeństwa może być złe dla jednostki.

Lean Mind to adaptacja Szczupłego myślenia do życia każdego z nas. To system usuwania tego, co zbędne i nie wnoszące wartości. Maksymalizacji tego, co czyni nasze życie lepsze.

Co istotne, w Lean Mind to Ty decydujesz co daje Ci wartość. To nie system motywacyjnego kieratu, w którym zabijasz się i odmawiasz sobie prawa odpoczynku. To system, w którym, jeśli odpoczywasz, to faktycznie odpoczywasz, zamiast tkwić w rozerwaniu między relaksem i myśleniem o pracy. To system, w którym cokolwiek robisz, czerpiesz z tego tylko to, co najlepsze!

 

Życie jest zbyt krótkie,
by je marnotrawić

Lean Mind Experience to cykl szkoleń, które pomogą Ci pełniej czerpać z życia, budować głębsze relacje, skuteczniej działać, trafniej podejmować decyzje i mieć lepszy kontakt ze swoimi emocjami.

System Lean Mind

Osadzony w twardych badaniach naukowych z zakresu psychologii, neurologii i kognitywistyki. Oparty na innowacyjnym podejściu do działania i zarządzania. Zaprojektowany by zmaksymalizować skuteczność procesu nauczania i dać Ci optymalne korzyści. Skupiony na Twoim doświadczeniu praktycznej zmiany w swoim życiu.

Zacznij od Lean Mind Experience, podstawowego kursu wprowadzającego do Systemu Lean Mind, albo rozszerz go  o któreś z naszych kursów specjalistycznych…

Kiedy skorzystasz z tego szkolenia?

 

Masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce i mogłabyś z niego skorzystać dużo bardziej, gdybyś tylko wiedziała JAK?

 

Czujesz, że Twoje kontakty z ludźmi nie są dostatecznie satysfakcjonujące i chcesz uczynić je pełniejszymi i głębszymi?

 

Wiesz, że jesteś ciekawą i wartościową osobą, mogącą dać od siebie wiele, ale ludzie jakoś nie są w stanie tego dostrzec i docenić?

 

Masz wrażenie, że wciąż się miotasz i ciągle szukasz swojej drogi, zamiast obrać jasną, bezpośrednią ścieżkę do swojego celu?

 

Czujesz, że ile wysiłku byś nie włożył, to i tak okazuje się niewystarczające, a inni osiągają swoje cele starając się dużo mniej niż Ty?

 

Masz już dość naprawiania konsekwencji błędnych decyzji i chcesz zbudować swoje życie na fundamencie trafnych rozwiązań? 

 

Czujesz, że masz niewykorzystany potencjał, że możesz osiągnąć dużo więcej, tylko jakoś nie możesz się do tego odpowiednio zabrać?

 

Nie czujesz się w swojej skórze i w swoim życiu wystarczająco dobrze. Chcesz coś zmienić, choć może jeszcze niekoniecznie wiesz co.

 

Pragniesz konkretnych narzędzi do zmiany swojego życia, a nie pitu-pitu o zajebistości  trenera i „a narzędzia na kolejnym szkoleniu, jak kupisz…”

 

Lean Mind:

Rozwój dopasowany

do struktury Twojego

mózgu

 

 

Program Lean Mind Experience

 

Podstawowy kurs, Lean Mind Experience, pokaże Ci jak zastosować System Lean Mind w trzech sferach życia, których usprawnienie przyda się wszystkim: relacjach (Lean Relations), skuteczności osobistej (Lean Actions) i życiu emocjonalnym (Lean Emotions). Odkryjesz to, co stanowi dla Ciebie sedno i daje największą wartość w tych obszarach, oraz nauczysz się wspierać tą wartość i rezygnować z działań i sposobów myślenia tej wartości pozbawionych.

 

Czego się nauczysz?

Lean Relations

 • Na czym polegają najważniejsze przeszkody w komunikacji, dzięki czemu Twoje relacje staną się dużo łatwiejsze.
 • Co sprawia, że ludziom przyjemnie się ze sobą rozmawia, dzięki czemu „small-talk” nigdy już nie będzie Ci straszny.
 • Jak budować i umacniać nić porozumienia między ludźmi, tak by Twoje relacje stawały się pełniejsze.
 • Dlaczego niekiedy ludzie wydają się nie rozumieć o czym do nich mówisz – i jak zmienić sposób komunikacji tak, by do nich dotrzeć?
 • Jak działają mechanizmy statusowe, dzięki czemu zaczniesz świadomie grać swoim statusem, zamiast – jak większość ludzi – być jego pionkiem…
 • Jak lepiej przekazywać co masz na myśli.
 • Jak dotrzeć do sedna tego, co czyni komunikację wartościową i czerpać z tej wartości?

 

Lean Actions

 • Jak zdecydować na czym Ci naprawdę zależy i w pełni zaangażować się w realizowanie tych celów?
 • Jak nie ulegać pokusom i skupić się na tym, co w danej sytuacji najważniejsze?
 • Dlaczego warto zautomatyzować swoje działanie, tworząc nawyki i domyślne scenariusze działania i uwalniając Twoją uwagę na to, co dla Ciebie najważniejsze.
 • Jak skutecznie rozwijać swoje kompetencje w każdej dziedzinie, jaka Cię może zainteresować
 • Jak planować długoterminowo i perspektywicznie oraz skutecznie realizować te plany
 • wykorzystywać swoje otoczenie i warunki pracy do podejmowania lepszych decyzji
 • Jak oczyścić swoje codzienne życie z tego, co odbiera Ci czas i siły, nie dając niczego w zamian?

 

 

Lean Emotions

 • Jak działają i jaką wartość wnoszą w Twoje życie różne emocje oraz jak nauczyć się przywoływać je wtedy, gdy są dla Ciebie najbardziej wartościowe?
 • Dlaczego warto świadomie używać kontrolowanego stresu jako narzędzia optymalizującego Twoje zaangażowanie i motywację.
 • Jak działa pewność siebie i jak zbudować u siebie optymalną pewność siebie?
 • Narzędzi pozwalających na odpowiednie zarządzanie emocjami, tak by współpracować z sygnałami swojego ciała, zamiast z nimi walczyć.
 • Sposobów na to by czuć się bardziej szczęśliwą, bardziej zrelaksowanym, i lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
 • Jak w pełni czerpać z tego, co oferują nam nasze emocje, zamiast potykać się o nie w drodze co celu?

 

 

Jak to będzie wyglądało?

Spotkamy się na trzech zjazdach szkoleniowych, po trzy dni każdy. Łącznie przez dziewięć dni będziemy intensywnie, w kameralnej grupie pracowali nad tym, żeby Twoje życie zmieniło się na lepsze po tym szkoleniu.

Oczywiście nie zmieni się samo – ktoś musi mu w tym pomóc. Najlepiej, jak tak chwilę pomyśleć, żeby tym kimś był Ty. W końcu trener nie może Ci towarzyszyć w codziennym życiu. Po szkoleniu pójdzie sobie do domu. (Ok, niektórzy trenerzy między kursami hibernują na sali, zawieszeni u sufitu. Ale to raczej trenerzy z grup zaawansowanych, żywiący się głównie oparami kawy.) Lepiej więc, żebyś wyniosła z sali umiejętności, które pomogą zmienić Twoje życie.

Naszą odpowiedzialnością jest zapewnienie Ci najlepszych warunków do uzyskania takich umiejętności. Tak, każda chwila szkolenia w jak największym stopniu dawała Ci wartość.

W końcu nie tylko uczymy Lean Mind. Również działamy w oparciu o to podejście i tak projektujemy szkolenia.

 

Dlatego szkolenia

Lean Mind Experience:

 • Odbywają się weekendowo, tak by zminimalizować niezbędny czas urlopu i ułatwić Ci skorzystanie z nich
 • Prowadzimy w formule Blended Learning, dzięki czemu przychodzisz na szkolenie już z wstępnym zrozumieniem poruszanych tematów i uczysz się efektywniej
 • Odbywają się w kameralnych grupach, dla zapewnienia Ci przestrzeni do nauki oraz okazji do czerpania z doświadczeń innych.
 • Zaprojektowaliśmy w modelu SAFE, tak by zapewnić Ci optymalny miks bezpieczeństwa i prowokujących szybki rozwój wyzwań.
 • Skupione są na praktycznym wykorzystaniu poznanej wiedzy w Twoim życiu, od razu po zakończeniu szkolenia.
 • Wypełnione są ćwiczeniami, zadaniami wdrożeniowymi i dodatkowymi wyzwaniami dla chętnych, pozwalając Ci doświadczyć na sobie poznawanych narzędzi i dokonać głębokiej, trwałej zmiany.

 

Jak wygląda program szkolenia?

 

Blended Learning: Zanim zaczniemy cały cykl szkoleniowy, otrzymasz pierwsze materiały elektroniczne, pozwalające Ci zapoznać się z kluczowymi koncepcjami i rozwiązaniami Lean Mind. W ten sposób łatwiej będzie Ci zrozumieć i utrwalić treści poznawane na szkoleniu i szybciej przejdziesz do efektywnej praktyki nowych umiejętności. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu, nowe osoby mogą dołączyć do dalszych modułów bez konieczności powtarzania materiału dla reszty grupy.

Wyzwania: Każdego dnia uczestnicy otrzymywać będą dodatkowe zadania dla chętnych, do wykonania w przerwie obiadowej, na przerwach kawowych oraz po szkoleniu. Zadania te będą na tyle mało wymagające, by pozwolić Ci wypocząć, a jednocześnie na tyle praktyczne, by wzbogacić Twoje kompetencje. Nie musisz ich robić, ale ich wykonanie znacząco wspomoże to, jak skorzystasz ze szkolenia. Da Ci też przykład tego, jak możesz poznane kompetencje wdrożyć po szkoleniu.

Zadania wdrożeniowe: Po każdym z modułów uczestnicy otrzymają szereg proponowanych zadań, pomagających utrwalić poznane treści po szkoleniu. 

Konsultacje indywidualne: Uczestnicy pełnego cyklu Lean Mind Experience otrzymują do wykorzystania dwie półgodzinne konsultacje indywidualne z zakresu lepszego wykorzystania poznanych treści w codziennym życiu.

Mapa działania: Ilość narzędzi, jakie poznasz i opanujesz na szkoleniu może być dla niektórych przytłaczająca, dlatego otrzymasz konkretne wskazówki na temat obszarów zastosowania i optymalnej kolejności treningu poszczególnych metod.

Skupienie na życiowej praktyce: Ćwiczenia na szkoleniu zaprojektowane są dla zapewnienia maksymalnego transferu nowych kompetencji do codziennego życia. Tak, żeby każdy dzień na szkoleniu procentował konkretnymi zmianami w Twoim działaniu po nim.

 

 

Lean Relations

 • Jak działa Lean Mind, mentalność Lean Mind w praktyce
 • Jak działają „Szczupłe” relacje? Co buduje ich wartość?
 • Podstawowe bariery i marnotrawstwa w komunikacji.
 • Small-talk w praktyce, elastyczność i improwizacja w komunikacji
 • Model dobrego słuchacza
 • Budowa wzmacnianie nici porozumienia
 • Dopasowanie komunikatu do rozmówcy, precyzyjne przekazywanie myśli
 • Komunikat ja w praktyce
 • Procesy statusowe w komunikacji
 • Tworzenie głębszej relacji

 

 

Lean Actions

 • Jak system Lean Mind wspomaga nasze działanie?
 • Uwarunkowania mózgu w skutecznym działaniu
 • Dobór celów i ich priorytetyzacja
 • Planowanie krótko- i długoterminowe
 • Skuteczna organizacja czasu
 • Automatyzacja działania, narzędzia skutecznej automatyzacji i korzyści z nią związane
 • Architektura Procesów Decyzyjnych i aranżacja środowiska do usprawnienia działania
 • Efektywne delegowanie
 • Technika WOOP
 • Narzędzia budowania motywacji i determinacji
 • „Szczupły” odpoczynek i zarządzanie własną energią

 

 

Lean Emotions

 • Jak wygląda „Szczupłe” podejście do emocji?
 • Jaką wartość dają Ci poszczególne emocje, także te, które „na codzień” nie są zbyt przyjemne?
 • Mechanizm działania stresu i jak zarządzać nim do skutecznego działania?
 • Struktura pewności siebie oraz narzędzia budowania większej pewności siebie.
 • Jak optymalnie korzystać ze swoich emocji i współpracować z nimi?
 • Jak zyskiwać dystans i radzić sobie z trudnymi emocjami takimi jak smutek, lęk czy złość?
 • Task-negative network i task-positive network oraz ich wykorzystanie.
 • Jak działa szczęście – zarówno w znaczeniu satysfakcji z życia, jak i farta – i jak mieć go więcej?
 • Jak usprawniać i wzbogacać swoje przekonania
 • Kiedy (i jak) lepiej korzystać z emocji, a kiedy z racjonalnej analizy?

 

 

To, co najlepsze w szkoleniach

ChangeMakers prężnie działa na rynku od ponad 10 lat. Przez ten czas nieustannie dbamy o aktualizacje naszej wiedzy i kompetencji, tak aby móc proponować Ci najbardziej aktualne rozwiązania. Niektórzy mogliby powiedzieć, że mamy wręcz obsesję na temat zgodności tego, co uczymy, ze sprawdzoną wiedzą naukową… I nie myliliby się zbytnio.

Możliwość rozwoju umiejętności naszych Klientów traktujemy jako wyraz najwyższego zaufania. Dlatego dbamy, żeby oferować tylko to, co może dać realną, sprawdzoną wartość tym, którzy zdecydowali się skorzystać z naszych usług. Wymagamy od siebie tego, co najlepsze, żeby móc Wam zapewnić to, czego potrzebujecie.

 

 

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Daniel Truszkowski

Przydatne, dobre i profesjonalnie poprowadzone, szkolenie godne polecenia.

Katarzyna Lorens

Samo mięcho, zero pitu-pitu 🙂 Masa ćwiczeń, zadania do samodzielnego wykonania po szkoleniu.

Artur Grzeszczyk

90% praktyki. Wiem, że mogę spożytkować wszystko to czego nauczyłam się na szkoleniu. Inwestycja w 100% zwracająca się. Chętnie wezmę udział w kolejnych szkoleniach, choć muszę dojechać na nie aż ze Śląska. Dzięki.

Katrzyna Rutecka

Bardzo dobre. Mnóstwo konkretnej wiedzy i umiejętności.

Piotr Wołoszun

Samsung

Asseco

Cybercom Group

EUCO

Orange

Motorola

Stepstone

KMD

Gdzie i kiedy?

 

 

 

 

 

Lean Relations 20-22 września 2019, Warszawa

 

Lean Actions 18-20 października 2019, Warszawa

 

Lean Emotions 15-17 listopada 2019, Warszawa

 

Ceny

Program pracy indywidualnej obejmuje pełen pakiet Lean Mind Experience dla pojedynczej osoby lub małego zespołu, rozłożony na liczbę spotkań ustalanych bezpośrednio z Klientem. Możliwe jest również zmodyfikowanie programu o elementy specjalistycznych szkoleń Lean Mind, na warunkach uzgodnionych z klientem.

Porozmawiajmy!

Program pracy indywidualnej obejmuje pełen pakiet Lean Mind Experience dla pojedynczej osoby lub małego zespołu, rozłożony na liczbę spotkań ustalanych bezpośrednio z Klientem. Możliwe jest również zmodyfikowanie programu o elementy specjalistycznych szkoleń Lean Mind, na warunkach uzgodnionych z klientem.