Gry Planszowe w Szkoleniach

Trenerzy, których znam nieustannie poszukują nowych metod i rozwiązań, które pomogłyby uatrakcyjnić prowadzone przez nich szkolenia.

Rosnącą popularność w tym zakresie zaczynają mieć gry planszowe. Są wielokrotnie tańsze niż licencjonowane gadżety trenerskie, jednocześnie często wielokrotnie przewyższające je jakością wykonania. Dają możliwość przećwiczenia bardzo różnych kompetencji. Da się je wykorzystać w każdej roli, od icebreakera czy energizera, po podstawy poważnych, złożonych ćwiczeń pozwalających np. zdiagnozować problemy we współpracy w zespole. Jest ich też na rynku ogromny wybór.

Tak duży, że większość osób po prostu się w tym gubi, lub też ogranicza się do kilku popularnych tytułów. Monopol. Chińczyk. Dixit. Taboo.

Tymczasem zarówno gier jak i mechanik na których bazują jest na rynku tak wiele, że nie sposób się ograniczyć do kilku „klasyków”. Dobrze to wiem. Od 2012 współprowadzę bloga Niedzielni Gracze poświęconego grom planszowym. Przez ten czas zrecenzowaliśmy ponad sto różnych tytułów i przetestowaliśmy kilkaset różnych gier. Dzięki temu miałem okazję poznać liczne warianty tych samych mechanik, zrozumieć co w nich działa i jak je w praktyce wykorzystać. Jako trener zawsze patrzyłem na nie także z perspetkywy edukacyjnej i stosowałem też na swoich szkoleniach. Pozwoliło to przygotować warsztat, który kondensuje wiedzę na temat planszówek i ich zastosowania w pracy trenera, oferując kalejdoskop nowych metod i narzędzi szkoleniowych.

clash7

Jak to będzie wyglądało?

Na szkoleniu poznasz szereg mechanik współcześnie stosowanych w grach planszowych, sytuacje szkoleniowe w jakich można je wykorzystać, jak również propozycje jak zaadaptować takie mechaniki do własnych projektów szkoleń. Każda mechanika ilustrowana będzie w praktyce 1-2 grami na nich opartymi. W zależności od długości gry rozegramy albo całość, albo 2-3 rundy, następnie sprawdzimy jak można przykładowo omówić taką grę w kontekście szkolenia z kompetencji miękkich, po czym omówimy sobie specyfikę przedstawianej mechaniki, na czym się opiera, jak z niej korzystać i jak projektować ćwiczenia o nią oparte.

Poznasz między innymi:

  • gry w czasie rzeczywistym wymagające kooperacji graczy – rozwiązanie wręcz idealne na szkolenie z komunikacji, współpracy czy zarządzania
  • gry z mechaniką niejawnych informacji  i zdrajcy
  • gry wspierające komunikację
  • mechnikę worker placement, niesamowicie cenną w szkoleniach z zakresu organizacji czasu, produkcji, itp.
  • mechanikę push your luck, uczącą skutecznego zarządzania ryzykiem
  • mechaniki licytacji i blefu, przydatną w nauce negocjacji i sprzedaży

Omówimy sobie również mechaniki deck building, draftu oraz Legacy i możliwość ich zastosowania w programach szkoleniowych.

ghost3

Warsztat zaprojektowany jest tak, by dopasować się do różnych oczekiwań uczestników. Jeśli chcesz po prostu wyjść z tego szkolenia z zapasem gadżetów do wykorzystania na własnych szkoleniach – dostaniesz to. Być może nie chcesz jednak opierać się na gotowych rozwiązaniach, tylko wykorzystać je jako inspiracje do zaprojektowania czegoś unikatowego? To szkolenie zapewni Ci odpowiednie klocki do tego działania, przedstawi szereg konkretnych, intensywnie przetestowanych mechanik gier, które można łatwo zaadaptować do szkolenia. Jako bonus, uczestnicy będą mogli w promocyjnej cenie nabyć pakiet podstawowych części do zaprojektowania własnych gier – akcesoria znacząco ułatwiające cały proces.

cry7

Opinie uczestników:

5/5 – Janus Madejski

5/5 – Michał Wieradzki

4.5/5 „Warto, zdecydowanie polecam” – Kasia Drążkowska

4.75/5 „Jeśli chcesz zdobyć wiele doświadczeń, wiedzy i praktyki oraz inspiracji przy okazji przetwstowania gier – idź!”

5/5 – Monika Kurdej

5/5 „Warto do wykorzystania na polu zawodowym, ale i prywatnym” – Sylwia Piotrowska

4.75/5 „Szkolenie pozwala w krótkim czasie bardzo ubogacić warsztat trenerski. Umożliwia natychmiastowe wykorzystanie poznanych gier raz dostarcza wielu inspiracji do tworzenia własnych rozwiązań” – Dorota Mejri

5/5 „Poznałem fajne gry do wykorzystania” – Ryszard Kamała


Termin: lato 2019. Zarejestruj się również jeśli chcesz być poinformowany o kolejnych terminach.

Czas trwania: 10.00-18.00

Przyjdź proszę tak, by być gotowym zacząć szkolenie o 10. W trakcie szkolenia będzie ok. 1.5 godzinna przerwa obiadowa oraz kilka krótszych przerw na kawę.

Miejsce: Warszawa

Cena:  390zł w przedpłacie, 590 zł po tym terminie

Limit miejsc: 12 osób. O rezerwacji miejsc decyduje kolejność wpłaty.  Cena obejmuje materiały szkoleniowe, udział w szkoleniu oraz lekki catering w trakcie szkolenia (kawa, herbata, ciastka).


Zdecyduj już teraz!


Rezerwacja Szkolenia

Regulamin - weryfikacja